Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji w JAPANSERWIS

Nawet w nowym aucie po kilku miesiącach układ klimatyzacji wymaga kontaktu ze specjalistycznym sprzętem – najczęściej generatorem ozonu, który usunie z układu klimatyzacji wszelkie bakterie, grzyby, pleśnie i inne drobnoustroje.
Ozonowanie jest szczególnie ważne dla naszego zdrowia, grzyby i pleśnie szybko się rozwijają wpływając niekorzystnie na nasze drogi oddechowe, atakując nasz system odpornościowy szczególnie w okresie zimowym kiedy jesteśmy osłabieni.

Dlatego warto regularnie minimum dwa razy w roku wykonać ozonowanie całego wnętrza auta włącznie z układem klimatyzacji i wentylacji.
Poprawnie wykonane ozonowanie sprawi, że z auta usuniemy wszelkie bakterie, roztocza i inne żyjące drobnoustroje jednocześnie pozbywając się nieprzyjemnego zapachu jaki powstaje w wyniku działania organizmów żywych.

Kolejnym elementem układu klimatyzacji, który w trakcie użytkowania auta może wystąpić to uzupełnienie czynnika chłodzącego.
Nawet w sprawnym i szczelnym układzie klimatyzacji powstają ubytki czynnika, warto co jakiś czas sprawdzić w serwisie stan płynu, oraz ciśnienie w układzie.

Rozszczelnienie układu klimatyzacji może pojawić się w aucie nie tylko po kolizji czy wypadku. Niektóre elementy we współcześnie produkowanych autach nie wytrzymują tak dużych obciążeń jakie można spotkać na naszych dziurawych i wyboistych drogach, stąd gdy zauważymy spadek wydajności klimatyzacji w naszym aucie warto sprawdzić szczelność całego układu.