Sport

Sport w JAPANSERWIS

Tomasz Malec – pilot rajdowy – II Wicemistrz Polski w gr.N, wice prezes zarządu i prezes sekcji piłkarskiej KKS Polonii Wrocław

Od najmłodszych lat uwielbiałem rywalizację i walkę o najwyższe cele,zaczęło się oczywiście od piłki nożnej w wyniku kontuzji zainteresowania i zamiłowanie do motoryzacji sprawiło że rozpocząłem ścigać się gokartami, aż trafiłem do moich kochanych rajdów.

Zaczęła się prawdziwa przygoda i rywalizacja na najwyższym poziomie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Najpierw jako serwisant a że czasami trzeba było zastąpić podczas treningów pilota to i młody człowiek zafascynował się tym zajęciem i poszedł tą drogą. Pilot i mechanik to skarb dla kierowcy rajdowego – to właśnie wyścig z czasem na każdym rajdzie wymuszał szybkie i dokładne wskazanie usterki mechanikom, którzy musieli na czas ją usunąć.

Niestety i ta przygoda zakończyła się wypadkiem na rajdzie Karkonoskim 1998 roku, po wyjściu ze szpitala skupiłem się na rozwoju firmy, ale że żyłka rywalizacji i adrenalina nie dały o sobie zapomnieć tak więc założyliśmy drużynę piłkarską Japanserwis która uczestniczyła w rozgrywkach Wrocławskiej Ligi Biznesu. W 2010 roku Japanserwis rozrósł się do trzech drużyn w których było zgłoszonych ponad stu zawodników reprezentowało nas w trzech ligach i w każdej grupie walczyli o pierwsze miejsce co udało się w dwóch grupach w trzeciej zajęliśmy drugie miejsce. W zimie drużyna zdobyła kolejny tytuł mistrzowski na hali.

W lutym 2010 zgłosili się do nas piłkarze którzy grali w KKS Polonia Wrocław a jednocześnie byli naszymi zawodnikami w lidze biznesu z prośbą o pomoc w utrzymaniu klubu Sytuacja była poważna ponieważ po rundzie jesiennej drużyna była na pierwszym miejscu w lidze bez przegranego meczu i z dwoma remisami, a sponsor dotychczasowy się wycofał. Ustaliliśmy warunki współpracy i zajęliśmy się odbudową klubu z 60 letnią tradycją, wiosna udowodniła że był to krok w dobrą stronę, drużyna okazała się nie pokonana w lidze i wywalczyła awans do ligi okręgowej w której obecnie znajduje się w ścisłej czołówce i liczy się w walce o awans do IV ligi.

Polonia to nie tylko drużyna seniorska to także odbudowana Akademia Piłkarska posiadająca w tej chwili trzy klasy sportowe w tym dwie piłkarskie i jedną klasę gimnastyczną cheerliderek Poloni Wrocław, to także w ciągu dwóch lat odbudowana struktura klubu, gdzie szkolimy dzieci od żaka do juniora 2013 wszystkie nasze drużyny są na dobrej drodze o walkę do wyższych klas rozgrywkowych. Dlatego drodzy klienci wydając każdą złotówkę w naszym serwisie możecie być pewni, że część środków idzie na utrzymanie klubu, który przez sport wychowuje młodzież i uczy pracy w zespole. To nasi zawodnicy nazywają Polonię swoim drugim domem i budują klub w którym od najmłodszych lat wpajane są zasady fair play,bo pierwszy puchar zdobyty przez juniorów Polonii Wrocław na międzynarodowym turnieju był za grę fair play i to jest fundament pod budowę nowej Polonii.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na stronie klubu Polonia Wrocław.